אתר בית ספר - דבר המנהלת
נווט למעלה

ללא שם.jpg 

היום הראשון ללימודים שנת תש"ף 


משפחת רבין צוות ,הורים ,תלמידים- קהילה נפלאה 

מהלכה- בשנת תשע"ט למעשה - בשנת תש"ף 


"אם אתה יכול לחלום את זה אתה יכול לעשות את זה" / וולט דיסני 

 

אנו בבית הספר יצחק רבין, מקפידים לשמור על הקיים והטוב, אך גם משנים את פנינו להתחדשות מתמדת תוך שאיפה ורצון לשיפור בהיבטים השונים: החינוכי, הפדגוגי, הטיפולי, פני ביה"ס ועוד... בשנת הלימודים הקודמת, לקח צוות בית הספר חלק בתהליך שלווה על ידי יועצת ארגונית פדגוגית. יצאנו לחלום את עתיד ילדינו, הפלגנו במחשבות, בדקנו, גיבשנו ושינינו תפיסות ,ארגנו מחדש ובנינו תוכניות וכעת אנו יוצאים למסע מתחדש עם אמונה רבה כי אנו יכולים לבצע את חלומותינו בתחום החינוך. 

לאורך הקיץ ובייחוד בימים האחרונים נערכנו לפתיחת שנת הלימודים , חיכינו וציפינו לחזרתם של הילדים למרחבי בית הספר ואנו ערוכים לקבלם עם התוכנית החדשה - המודל הכפרי. החזון שהתגבש, העקרונות המנחים שהושמו במרכז העשייה וכל התוכניות יאפשרו לנו ביחד את החלום הגדול לממש ולהפריח, להוסיף חדוות למידה, ברק בעיניים בפני הלומדים וביחד איתם, כמובן צוות המורים. כולנו יוצאים ושטים לדרך חדשה, מלאים בהרבה תקווה ויודעים שלפנינו עבודה לא פשוטה שתבוא לביטוי בעשייה ובשגרות של בית הספר אט אט. כמנהלת, אני רואה בעבודה החינוכית שליחות ומאמינה כי כל אחד מאתנו הינו יחיד ומיוחד. משום כך עלינו כמחנכים לתת מענה לכל תלמיד ותלמידה. עלינו להפוך מבית ספר אחיד לבית ספר המרוכז ביחיד )גארדנר מדבר על "אינטיליגנציות מרובות"(. אהבת האדם, אמונה בשינוי, מקצועיות והיכולת לראות תהליך המקדם בריאות נפשית ופיזית הם אלו שמובילים אותי יום-יום בתהליך החינוכי. התפיסה שמובילה אותי, שחינוך עושים בשותפויות רחבות ובהדברות מכבדת, בשיח המבוסס על מקצועיות וראייה רחבה ועמוקה, אלה יחדיו יאפשרו העצמה וצמיחה של התלמידים והצוות החינוכי. 

תלמידים יקרים, גדלתם בשנה, בגרתם ולכיתה חדשה הנכם נכנסים היום. לחלקכם מורים חדשים, חברים חדשים, מקום חדש ויש ביניכם שאף היום מתחילים בבית ספר חדש וכאן ההזדמנות לאחל קליטה מהירה ונעימה בכיתות ובקהילה. תלמידי כתה א' – התרגשות רבה עטפה אותי בטקס קבלתכם עד כדי דמעות, אתם מתחילים את דרככם בבית הספר שלנו. כאן תלמדו לקרוא ולכתוב, לחשב ולפתור תרגילים, תכירו שירים וסיפורים, תחוו פעילויות מגוונות, תשחקו ותכירו חברים חדשים. אט אט תהפכו לתלמידים סקרנים ותעשירו את עולמכם בתחומים שונים. כולנו נלווה אתכם יום יום ושעה שעה בדרככם החדשה ונעזור לכם להרגיש בבית ולהתפתח. 

תלמידי כיתות ו', הבוגרים שלנו, הנכם מתחילים את שנת הלימודים האחרונה שלכם בבית הספר. אתם לוקחים על עצמכם את האחריות לקלוט את התלמידים הצעירים בבית הספר כאחים בוגרים, חונכים ומלווים. כל תלמידי ביה"ס נושאים את עיניהם אליכם ואתם בהתנהגותכם מהווים דוגמא אישית לכלל ביה"ס. זוהי אחריות גדולה והציפיות שלנו מכם גבוהות מאוד אך מבוססות על הכרותינו אתכם והמסוגלות שלכם. 

בשנה זו נוספה אלינו בברכה רבה כיתת תקשורת וכעת אנו משופעים בשתיים, מקדמת את הילדים והוריהם בחיבוק גדול, מבחינתי זו זכייה לחיים משותפים מכילים ומלאי סבלנות ואהבה, המאפשרים הסתכלות פרופורציונאלית על החיים. לכם הורים יקרים, תפקיד חשוב מאוד בתהליך הצמיחה של ילדתכם וילדכם בביה"ס, שיתוף הפעולה בינינו כמו גם האמון שתתנו בנו יעזרו לכולנו להצליח במשימה החשובה. זכרו יש לנו מטרה משותפת ואנו יוצאים לדרך יד ביד למסע משותף. 

ברצוני להביע את הערכתי לצוות המורים, צוות המנהלה והאחזקה המסור ברבין, שבמהלך הקיץ ועד לרגע האחרון עת נשמע הצלצול הראשון לשנה זו, הקדיש זמן ומחשבה לתכנון ההוראה, להכנת חומרי הלמידה והכיתות, דאג לניקיון וסדר ועוד הרבה מאוד דברים שכמו בממלכה קסומה , הכל התארגן על מקומו לקראת בואם של הילדים. אני מאחלת לכולכם המון הצלחה בעבודתכם וכי תיראו ברכה בעמלכם. לאנשי הצוות החדשים המצטרפים אלינו, מאחלת לכם את מלוא ההצלחה. 

שמחה להודות גם ליו"ר הנהגת ההורים, אילנה רואש הרמן וחברי ההנהגה על שנה נפלאה ועל כך שביחד אט אט אנו יוצרים נוסחה מנצחת. 

תודה לראש המועצה מר עודד הלפרין על הרוח הגבית בתהליכים החינוכיים, ברכות לגב' רוית נחום עם כניסתה לתפקיד מנהלת מחלקת החינוך ולמזכירתה מיכל על כל הסיוע הנדרש לפתיחת השנה, לתמי מזכירת המועצה שתמיד נמצאת לכל דבר ועניין ובצניעות רבה, לאורי ישראל האמון על בטחון המוסדות ודואג לפתיחה חלקה ובטוחה של שנת הלימודים, לרוני מנהלת המתנ"ס על השיח המפרה והשותפויות הנרקמות. 

מאחלת לכולנו, שנה בה נמשיך, צוות, הורים ותלמידים לפעול ביחד למען שיתוף פעולה אשר יוביל את בית הספר לשיאים חדשים ונפלאים של עשייה פורייה ומשמעותית. שנת תש"ף, מאופיינת בשנה של הזדמנויות, יוזמות וצמיחה. ברכות לשנה החדשה, ברכות לטֹוב ולטּוב, לספֵיקֹות וסִיפּוק, להקשבה, דיאלוג ושיתוף, ללמידה, לאתגרים והתפתחות. ברכות לבריאות, אושר ושמחה לכל באי ביתנו. יחד נעשה ונצליח! 

אוהבת, מעריכה ומצפה לעשייה, 

קרן קורן מנהלת בית הספר​